LIBRA FETARE NE PDF

  • No Comments

në të gjitha xhamitë e Kosovës, me urdhër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës do të ligjërohet për ruajtjen e sigurisë dhe rëndësisë së saj fetare e. Me aktivitete të larmishme, në bibliotekën “Hivzi Sulejmani”, u shënua Dita botërore e pa marrë parasysh kombësinë, moshën, gjininë apo përkatësinë fetare. libra fetare islame pdf viewer. Quote. Postby Just» Tue Aug 28, am. Looking for libra fetare islame pdf viewer. Will be grateful for any help! Top.

Author: Vijas Negami
Country: Vietnam
Language: English (Spanish)
Genre: History
Published (Last): 11 September 2014
Pages: 303
PDF File Size: 1.65 Mb
ePub File Size: 17.73 Mb
ISBN: 532-9-60297-935-8
Downloads: 25391
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Bajinn

Jo rastesisht disa qytete ne jug kane qene djepe te qyteterimit dhe kultures kombetare. Panairi i Librit, shkrimtarja franceze takon lexuesit. Haki Sharofi – Edukata fetare e morale – pt. Themelet mbi te cilat gjeniu i madh Fan Noli e ka ngritur Kishen tone Autoqefale jane e do te mbeten te paprekura se ato i ruan e do ti ruaje ortodoksia jane patriote qe nuk blehet dot nga greku sic jane blere plehrat e saj tkfg, Bythamsheftas, Adriatiku etj.

Jo rastesisht ne Korce u hap mesonjetorja e pare shqipe. Ishalla te zbulojme njihere e pastaj shohim ….

Sesli Sözlük – libra

Kur ne fillim te shek. Tourkopoutsofagos Pasardhes i vrasesve te ketij patrioti do jesh dhe ti sepse edhe ata si puna jote trushperlare qe leshojne helm me fjalet e bukura te gjuhes tone shqipe ishin….

Por Ismail Qemali me siguri nuk e ka ditur se gati vjet para marrveshjes se tij me greket,Kisha greke e kishte filluar misonin e saj per zhdukjen e gjuhes shqipe me Kozma Etolanin,qe bastardet e sotem duan ta bejne shenjtor,kur ne fakt ishte djall. Fakti,qe greket nuk shihnin si armiq jo vetem katoliket dhe myslimanet shqiptare,por edhe ortodokset shqiptare,eshte i qarte qellimi,zhdukja nga faqja e dheut e rraces shqiptare.

Impakt 32 — Jeta fetare Islame ne ish Jugosllavi Gazeta Thank you very much. Ne qoftese ngjarjet historike do te trajtohen si nje roman artistik ku disa fakte historike apo personazhe reale te kohes nderthuren me fantazine e shkrimtarit atehere i largohemi shume realitetit te qe u zhvilluan ngjarjet. Ore djem mo ma kini pare gjekundi ate motren e tfgs-se se po breth me te emen e deshiron ti pagezoj me patjeter.

  GEORGETTE HEYER THE CONVENIENT MARRIAGE PDF

Shumica sot jan turq shqipfoles dhe grek shqipfoles etj.

Ti duhet te kuptosh mire qe misioni i Janullatosit per eliminimin e Autoqefalise se Kishes sone Ortodokse ka deshtuar me turp sic ka deshtuar edhe misioni i tij helenizues ne Shqiperine e Jugut. Haki Sharofi – Libda fetare Ka ndonje fjale nga Klimax per martiret shqiptare vrare nga Kisha greke? Libra Islam – Wikipedia ; Libra mbi Islamin 0 k, 3 f, 0 d. Fetxre is online Users browsing this forum: Shpresoj qe ai fetarre eshte transmetuar dhe do jete I gjalle per ti marre hakun Shqiperise ndaj turkofakeve me shoke.

At Stath Melani nuk e vrau nje shqiptar i besimit ortodoks por Josif Sorropulli, nje coban nga fshati Sorropull i Dangellise se Permetit i cili banonte ne Greqi dhe vinte shpesh ne fshat.

Zhvillimi i arsimit shqip në Gjakovë deri më – GjakovaPress

Turq te mire dhe coban te beses nuk ka. Nuk mund ti besoj ata qe kam pare. Na duhet te kuptojme se kemi kulturen tone, gjuhen tone, atdheune tone, qe fatkeqesisht nje pjese e madhe eshte akoma ne duart e armikut. Pasardhes i vrasesve te ketij patrioti do jesh dhe ti sepse edhe ata si puna jote trushperlare qe leshojne helm me fjalet e bukura te gjuhes ishin…. Populli shqiptar pa dallim feje ka vuajtur shume nga keta greke qe ti i do shume, krimet qe andartet grek kryen ndaj popullsise se pambrojtur shqiptare ne vitin kane qene me te egra dhe me mizore, me barbaret qe kane ndodhur ne ata kohe, pa asnje dyshim ato mund te krahsohen me naten e shen Bartholemeut, me krimet serbe ne Bosnje dhe kosove, me shkatrimet dhe vrasjet e Pal Emilit ne vitin para krishtit, me masakrat turke ne Armeni, dhe me ato qe greket bene kundra popullsise came.

Kot e keni ne ortodokset e dime te verteten e dime ke kemi miq dhe armiq. Nuk e di ne e ben falas ose paguesh nje gje po te them se cili je e dim shum mir po nuk merremi me qelbesira si ti qe nuk kan njohur babane. Nuk perfaqson shqiperin e kohes esht nje pjes e cetare ku civilizimi nuk depertoi!

  AMMCO B2900 PDF

Interesant fotoja e nr 11 Deren e jashtme te shtepise fotografi e Duces dhe e Viktor emanueli duket Skemi ndryshu hic servile te rregullt edhe sot.

E pergjithshmja e habitatit te atij hibritit me siper Klimax qe mban nje nickname qe e indetifikon si grek,eshte se mohojn krimet greke dhe te Kishes se saj ndaj kombit shqiptare,dhe me be ndaj shqiptareve ortodoks.

Welcome to islamicbook

Ortodoks i thjesht, mos je gje ai turkofagosi qe ke ndryshuar emrin, se si fjalet e tij po me duken!! Greket jane nje komb tjeter dhe flasin nje gjuhe tjeter.

Nuk e di cfare ka ndodhur me levruesit e historise lokale te Permetit qe patriotin Josif Budo e shume te tjere, nuk i kane permendur kurre. Kan bere nje kerkese per mesimin e gjuhes shqipe para 28 vitesh,por akoma nuk kan marre pergjigje.

Kritika ndaj fesë islame

Nuk i perulen kurre ndaj otomaneve. Ngelshi kotruve mbas vdekjes! Who could help me? Me duket sikur jam ne nje ender te keqe, nne greket sikur nje shekull te tere, te bejne pendese, ata nuk mund lubra shlyejne krimet e urryera qe kane bere ndaj shqiptareve. Kjo vazhdoj edhe mbas pavaresise qe po keta ndoqen Ismail Qemalin, Princ Vidin, kthimin e territoreve shqiptare te pakten deri ne detare ne protektorat te vendeve perendimore dhe vendeve fqinje dhe me pas po keta Zogu qe e futi kete vend nen thundren e fashizmit italian dhe qe perfundoj me pushtimin e Shqiperise.

Le te veprojne te gjithe fshatrat dhe banoret e Shqiperise keshtu. Jane te bukura sic jane te bukura vajzat egzotike aziatike apo vajzat latine kolbiane etj etj. Per autoqefaline nuk presim licence nga Stambolli. Download as DOC or read online from Scribd. Will be grateful for any help!